Czy warto kupować samochód z salonu?

Dziś zakup samochodu z salonu dla wielu rodzin jest punktem honoru, z kolei młodzi unikają tej opcji jak ognia i wolą cały czas trzymać się rynku wtórnego. Czy dziś opłaca się kupować model prosto z salonu producenta? W końcu wszyscy doskonale wiemy, że nic nie robi takiego wrażenia na drogach, jak nowy sportowy samochód. Tylko co wybrać, kiedy nie zależy nam na przyprawianiu niedzielnych kierowców o zawał?

Samochód traci swoją wartość wraz z wyjazdem z salonu


Warto pamiętać, że nasz samochód jest warty tyle, ile płacimy tylko w danej chwili. Wyjazd ze strefy odbioru automatycznie obniża jego wartość o piętnaście procent. I choć dla wielu osób jest to głupota i jesteśmy przekonani, że nie może to w ten sposób funkcjonować, to takie są fakty. Jeśli chcemy mieć samochód, który będzie łatwo spieniężyć i jeszcze na nim zarobić, to powinniśmy przestać postrzegać nasze machiny w taki sposób. Samochód to jedno z tych dóbr, które z czasem tylko traci na wartości i bardzo niewiele modeli może przynieść nam zysk, a na pewno nie będą to te, które dziś kupujemy, często zaciągając kredyt.

Salony też mogą starać się nas oszukać


Wiele osób uważa, że zakup samochodu w salonie jest w pełni bezpieczny, ale nie zawsze tak jest. Sprzedawcy w salonach to takie same osoby, jak wszędzie indziej. Od tego, ile uda im się sprzedać, może zależeć wielkość ich wypłaty, zrobią więc wszystko, żeby przekonać nas do zakupu. Często w strefie odbioru specjalnie manipuluje się światłem, żeby klient nie zauważył ewentualnych otarć czy rys, zdarza się też, że udzielny nam rabat nie jest niczym niezwykłym i przysługiwałby nam bez względu na to, czy byśmy się targowali, czy nie. Ciężko więc stwierdzić, czy kupując w salonie, zawsze jesteśmy bezpieczniejsi.

Zależy, do czego potrzebny jest Ci samochód


Czasami nie potrzebujemy wcale nowego samochodu, chociaż dla wielu osób to wyznacznik jakości. Jeśli chcemy tylko dojeżdżać codziennie do pracy, to kupowanie nowego samochodu z salonu niekoniecznie ma sens. To tylko mnożenie kosztów, których w takiej sytuacji powinniśmy unikać. Ale jeśli zależy nam na zakupie porządnego samochodu rodzinnego wyposażonego w najnowsze technologi zwiększające bezpieczeństwo pasażerów, który posłuży nam i jeszcze naszym dzieciom, to wybór salonu nie będzie taki zły. Zawsze powinniśmy zastanowić się, po co właściwie kupujemy daną maszynę.