Wynajem busa na firmę – jak to wygląda w praktyce?

Organizacja służbowego wyjazdu wymaga uwzględnienia różnych kwestii – w tym tych związanych z transportem. W wielu przypadkach samochód osobowy nie wystarczy – potrzebny jest natomiast bus do przewiezienia większej ilości osób.

Wynajem busa na firmę – od czego zacząć?

Planując wynajęcie wspomnianego pojazdu, należy zacząć od znalezienia wypożyczalni, w której flocie znajduje się np. bus 7-osobowy. Wynajem trzeba oczywiście dopasować do konkretnych preferencji, może się więc zdarzyć, że niezbędny będzie pojemniejszy bus. Warto przeanalizować propozycje różnych wypożyczalni pod kątem ceny oraz zawartości. Z punktu widzenia klientów kluczowe znaczenie ma wysokość opłat, niemniej aspekt ten nie powinien być głównym wyznacznikiem przy podejmowaniu decyzji o wynajęciu busa. Bardzo ważne są warunki, na jakich się to odbywa. Zakres odpowiedzialności najemcy, tankowanie, dzienny limit kilometrów, opcja dopisania do umowy drugiego kierowcy – to również niezwykle ważne kwestie, o których nie powinno się zapominać.

Wynajem busa na firmę – w jakiej formie?

Busy na wyjazdy służbowe trwające z reguły kilka dni są wynajmowane w tradycyjnej formie krótkoterminowej. Oznacza to dokładnie tyle, że przedsiębiorca musi zgłosić się do wybranej wypożyczalni i podpisać stosowną umowę. Wcześniej można pokusić się o zarezerwowanie samochodu, aby mieć pewność, że w określonym terminie będzie on dostępny. W tym miejscy wypada przypomnieć, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą korzystać również z innych form najmu aut. Z aplikacją PANEK CarSharing wypożyczą samochody na minuty, co bardzo ułatwia poruszanie się po mieście. Nie ma przy tym konieczności składania wizyt w biurze wypożyczalni – wystarczy na smartfonie zainstalować aplikację, która służy do otwierania aut, kończenia najmu, zgłaszania nieprawidłowości czy uiszczania płatności za przejazdy. Oprócz tego jest jeszcze standardowy wynajem długoterminowy – tego typu umowy są zawierane zwykle na 4-5 lat, a po upływie tego okresu najemca ma prawo wykupić pojazd na preferencyjnych warunkach.