Skup samochodów a portal aukcyjny – co lepsze?

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością zależy Ci na szybkiej sprzedaży samochodu. Jeżeli tak, dobrze trafiłeś! Zobacz, jakie są zalety i wady korzystania z usług skupu samochodowego oraz portalu aukcyjnego i sam wybierz, która z tych dwóch form sprzedaży auta bardziej Ci odpowiada.

Portal aukcyjny – czy to na pewno najlepszy sposób na sprzedaż auta?

Na pewno skorzystanie z którejś z dwóch opcji zawartych we wstępie jest na swój sposób opłacalne.

Jeśli decydujesz się na samodzielną sprzedać auta na jednym z portali aukcyjnych, ma to swoje plusy – przede wszystkim jest to darmowa forma reklamy Twojej oferty oraz… dobry sposób na zdobycie doświadczenia w sprzedaży. I tutaj niestety zalety się kończą, ponieważ musisz włożyć dużo pracy i wysiłku, aby Twój pojazd został sprzedany w miarę szybko i w dobrej cenie. Zwykle sprzedaż starszego samochodu zajmuje kilka miesięcy, podczas których trzeba aktualizować ogłoszenie w Internecie, odpowiadać na telefony i prowadzić czasochłonne rozmowy z osobami, które i tak nie zdecydują się na zakup pojazdu.

Fakt, że portali aukcyjnych jest już całkiem sporo, a na każdym z nich oferowane są tysiące różnych pojazdów, powoduje, że trudno jest się wybić bez dodatkowej promocji Twojego ogłoszenia, co oczywiście wiąże się z ekstra kosztami.

Sam proces przygotowania ogłoszenia i jego wstawienia na portal okazuje się już nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować samochód do zdjęć, sprawdzić dokładnie jego stan techniczny oraz sfotografować go w taki sposób, aby przykuwał oko i uwypuklał zalety pojazdu, ale jednocześnie był zgodny z rzeczywistością. Opis powinien być konkretny i zachęcający oraz przedstawiać najważniejsze informacje o pojeździe.

Osoby, które są zainteresowane zakupem samochodu za pośrednictwem portalu aukcyjnego, często bywają roszczeniowe. Wymagają dostępności właściciela 24h/dobę oraz szczegółowej wiedzy na temat każdej części w pojeździe – a przecież niekoniecznie wszyscy muszą znać się na wszystkim.

Gdy dojdzie do umówienia na prezentację, trzeba wybrać odpowiednie miejsce i termin. Niestety często zdarza się, że chętni na obejrzenie pojazdu odwołują spotkanie w ostatniej chwili lub w ogóle nie dają znać, że się nie pojawią. To wszystko oczywiście prowadzi do straty Twojego czasu… no i nerwów.

Sprzedaż samochodu do skupu – szybko i za gotówkę

Dobrą alternatywą dla samodzielnej sprzedaży samochodu przez portal aukcyjny jest skorzystanie z usług skupu samochodowego (zobacz np. skup samochodów w Warszawie).

Takie przedsiębiorstwa zajmują się kupnem samochodów w każdym stanie bez obaw o to, czy finalnie ktoś je kupi, czy nie. Niezależnie od tego, czy Twój pojazd jest nieużywany, uszkodzony, niekompletny czy uległ wypadkowi, skup samochodowy chętnie przyjmuje takie auta.

Ponadto, oddając pojazd do skupu samochodów, który jest uprawnioną stacją demontażu pojazdów, możesz mieć pewność, że wszystkie działania są zgodne z prawem, a za sprzedaż auta otrzymasz pieniądze w gotówce oraz uzyskasz niezbędne dokumenty.

źródło zdjęć: freepik.com